Zrušeno - Turnaj 5+1 Neštěmice

Pohár - 28.10.2021 9:00 - 16:30

Stadion FK ČL Neštěmice – Sportovní 595, 403 31 Ús

Tato akce se již konala

Ano, přijdu (0): --

Ne, nepřijdu (0): --

 

 

Zatím přihlášené týmy: FK ČL Neštěmice, FK Peruc, FK Litoměřicko, FK Varnsdorf "A", FK Varnsdorf "B", Vchynice/Sulejovice, SG Grumbach

 

Fotbalový klub Český Lev Neštěmice, z.s.

Pořádá

turnaj starších přípravek

Pro hráče narozené 1. 1. 2011 a mladší

Propozice turnaje

Datum konání: čtvrtek 28. října 2021 (státní svátek)

Místo konání: Stadion FK ČL Neštěmice – Sportovní 595, 403 31 Ústí nad Labem-Neštěmice

Počet zúčastněných týmů: 12

Pořadatel turnaje: FK Český Lev Neštěmice, z.s.

Předseda organizačního výboru: Lukáš Vobecký, 720490037, profisport.vobecky@gmail.com

 

Základní pravidla

Základní ustanovení:

 • Počet hráčů: 5+1
 • Hřiště: 25x40 metrů, s možnou odchylkou až 5 metrů (tedy i 30x45m)
 • Pokutové území je po celé šířce ve vzdálenosti 5,5 metru od brankové čáry
 • Branka: 2x5 metrů
 • Míč: velikost číslo 4

Nejdůležitější pravidla

 • Před i po skončení utkání se hráči pozdraví hokejovým způsobem (všichni hráči si podají ruce nebo si plácnou)
 • Střídání je opakované, hráč, který byl vystřídán, se smí v témže zápase znovu vrátit do hry. Celkový počet střídání celého týmu ani jednotlivých hráčů není omezeno.
 • Pokud je zahrána malá domů nohou, brankář ji nesmí chytit rukama. Míč po vhazování chytit do rukou rovněž nesmí. Při porušení zahrává tým nepřímý volný kop z hranice pokutového území.
 • Pokud se dotkne míče brankář rukou opětovně poté, co jej z rukou pustil, aniž by se mezitím někdo jiný míče dotknul, je tým potrestán nepřímým volným kopem z hranice pokutového území.
 • Bránící hráči musí být při kopu od branky za pomyslnou čarou PÚ po celé šířce. Platí pravidlo o první volné přihrávce od brankáře po celé šířce území, hráči soupeře tedy mohou vběhnout do PÚ až po prvním dotyku míče spoluhráčem brankáře.
 • Odehraje-li jakýkoliv hráč při kopu od branky nebo při volném kopu ze svého pokutového území míč kopnutý vzduchem, musí jím zahraný míč dopadnout na vlastní polovinu „minihřiště“, nebo se míče musí dotknout na vlastní polovině jiný hráč dříve, než míč přejde půlící čáru. Porušení pravidla je trestáno nepřímým volným kopem z půlící čáry, kde ji míč pomyslně protnul.
 • Vhazování se provádí vhozením
 • Všechny volné kopy na útočné polovině jsou přímé. Volné kopy na obranné polovině musí být rozehrány přihrávkou, nikoliv nákopem vzduchem na branku, a to včetně volného kopu po odebrání míče při překopnutí poloviny vzduchem (snaha o rychlou rozehru a překvapení soupeře, zamezení využívání „nakopávačů“ alespoň z velké vzdálenosti). Útočící hráč nesmí při provádění volných kopů bránit brankaři v PÚ ve hře.
 • Pokutový kop se provádí ze vzdálenosti 7 metrů.

Bodové hodnocení: za vítězství v utkání 3 body, za remízu 1 bod, za porážku 0 bodů.

Hrací systém: je uveden v příloze těchto propozic

Čekací doba: k nastoupení utkání jsou povoleny nanejvýš dvě minuty nad přiložený časový rozpis. Pokud tým k zápasu nenastoupí v čekací době, získává soupeř kontumační vítězství 3:0 a 3 body do tabulky.

Výstroj hráčů: platí stávající předpisy FAČR.

V případě shodné barvy dresů: pokud ani jeden tým nedisponuje druhou sadou dresů, pořadatel zajistí rozlišovací dresy v rozdílné barvě.

Hrací plochy: k dispozici budou tři hrací plochy ve sportovním areálu FK ČL Neštěmice, z.s. Pro účely turnaje budou hrací plochy nadále označovány 1, 2, 3.

Určení pořadí ve skupinách:

O pořadí ve skupinách rozhodují tato kritéria

 1. Počet získaných bodů,
 2. Je-li shodný, počet bodů ve vzájemných utkání,
 3. Při nerozhodném vzájemném utkání lepší brankový rozdíl skóre po dohrání všech utkání ve skupině
 4. V případě shodného rozdílu ve skóre větší počet vstřelených branek,
 5. V případě shody všech zmíněných kritérií rozhoduje dodatečný „penaltový rozstřel“ – série tří kopů na obou stranách, poté po jednom do rozhodnutí

 

Skupiny o umístění:

Týmy se utkají v šesti základních skupinách A, B po šesti účastnících. Týmy postupují do finálových skupin o 1. až 6.místo (1A, 2A, 3A, 1B, 2B, 3B) a o 7. až 12.místo (4A, 5A, 6A, 4B, 5B, 6B). Týmy ze stejné skupiny si přenášejí do finálové skupiny výsledek vzájemného utkání v základní skupině.

Tresty: v případě udělení červené karty je hráč povinen z utkání neprodleně odstoupit. Jeho tým může utkání dohrát v počtu 5+1 hráčů, zásadně však již bez vyloučeného hráče. Ten pak má automaticky zákaz činnosti v dalším utkání svého týmu.

Rozhodčí: turnajová utkání budou řídit rozhodčí nominovaní OFS Ústí nad Labem

Hrací systém: je uveden v příloze těchto propozic pod názvem Hrací systém – příloha propozic

Hrací doba: 1 x 17 minut

Ceny pro úspěšné týmy: První tři týmy obdrží poháry a medaile. Každý tým poté tašku sladkostí. Putovní pohár pro vítěze.

Ceny pro nejlepší hráče: nejlepší brankář a střelec turnaje

 

Další organizační opatření:

Vstup na hrací plochy: na hrací plochy smějí vstoupit výhradně rozhodčí a hráči. Do bezprostřední blízkosti hracích ploch pak smějí vstoupit trenéři a vedoucí týmů, které právě hrají svá utkání a viditelně označení pracovníci organizačního výboru.

Diváci: všichni ostatní přítomní jsou považováni za diváky. Ti se mohou zdržovat výhradně v prostorách vyhrazených pro přihlížející publikum.

Protest: případný protest podává vedoucí družstva, a to písemně k rukám předsedy organizačního výboru. Protest musí být podán do pěti minut po skončení utkání, v němž došlo ke sporné události nebo do pěti minut od vzniku sporné situace, která bezprostředně nesouvisí s děním na hrací ploše. Při podání protestu složí vedoucí družstva kauci 500 Kč. O protestu rozhoduje s definitivní platností předseda organizačního výboru. Pokud shledá protest neopodstatněným, propadá kauce ve prospěch FK ČL Neštěmice, z.s. V opačném případě předseda organizačního výboru kauci po svém rozhodnutí o oprávněnosti protestu vrátí příslušnému vedoucímu týmu.

Pojištění: turnaj ani jeho účastníci nejsou pojištěni. Každý hráč startuje na vlastní nebezpečí a eventuálně na své pojištění, má-li je sjednáno.

Změna propozic: organizační výbor si vyhrazuje právo změnit v odůvodněném případě propozic turnaje včetně hracího systému, zejména v souvislosti s výrazně zhoršenými klimatickými podmínkami.

Seznam vítězů

2021 (jaro) – SK Malé Žernoseky

 

 

Diskuze k akci

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

FIFA 11 + prevence zranění ve fotbale
1. cvičení 2. cvičení 3. cvičení 4. cvičení 5. cvičení 6. cvičení 7. cvičení

Kalendář akcí

« 10 / 2021 »
Po Út St Čt So Ne
     123
45 6 78 910
1112 13 1415 1617
1819 20 2122 2324
2526 27 28293031
Nejbližší akce


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace